ADDITIVE GROUPS OF SPECIAL NEAR-RINGS

被引:0
作者
TIMM, J
机构
来源
JOURNAL FUR DIE REINE UND ANGEWANDTE MATHEMATIK | 1969年 / 239卷
关键词
D O I
暂无
中图分类号
O1 [数学];
学科分类号
0701 ; 070101 ;
摘要
引用
收藏
页码:47 / &
相关论文
共 12 条
[1]  
AMHULSE JS, 1967, THESIS HAMBURG
[2]  
BACHMANN H, 1955, TRANSFINITE ZAHLEN
[3]  
BRUCK RH, 1958, SURVEY BINARY SYSTEM
[4]  
HALL M, 1959, THEORY GROUPS
[5]  
Karzel H, 1965, JBER DEUTSCH MATH VE, V67, P58
[6]  
KUROSCH AG, 1964, VORLESUNGEN ALLGEMEI
[7]  
Neumann B.H., 1940, J LOND MATH SOC, V15, P203, DOI 10.1112/jlms/s1-15.3.203
[8]  
PICKERT G, 1952, ARCHIV MATH, V3, P335
[9]  
Pickert G., 1955, PROJEKTIVE EBENEN
[10]  
Specht Wilhelm, 1956, GRUPPENTHEORIE