首页
学术期刊
论文检测
AIGC检测
热点
更多
数据
ACCEPTABLE MEAN-VARIANCE INDIFFERENCE CURVES
被引:0
作者
:
ASHTON, DJ
论文数:
0
引用数:
0
h-index:
0
ASHTON, DJ
机构
:
来源
:
ECONOMICS LETTERS
|
1984年
/ 15卷
/ 1-2期
关键词
:
D O I
:
10.1016/0165-1765(84)90044-2
中图分类号
:
F [经济];
学科分类号
:
02 ;
摘要
:
引用
收藏
页码:59 / 64
页数:6
相关论文
共 2 条
[1]
ADMISSIBLE MEAN STANDARD-DEVIATION INDIFFERENCE CURVES
[J].
ALLEN, F
论文数:
0
引用数:
0
h-index:
0
机构:
UNIV PENN,PHILADELPHIA,PA 19104
UNIV PENN,PHILADELPHIA,PA 19104
ALLEN, F
.
ECONOMICS LETTERS,
1983,
12
(01)
:11
-17
[2]
CHIPMAN JS, 1973, REV ECON STUD, V40, P167, DOI 10.2307/2296646
←
1
→
共 2 条
[1]
ADMISSIBLE MEAN STANDARD-DEVIATION INDIFFERENCE CURVES
[J].
ALLEN, F
论文数:
0
引用数:
0
h-index:
0
机构:
UNIV PENN,PHILADELPHIA,PA 19104
UNIV PENN,PHILADELPHIA,PA 19104
ALLEN, F
.
ECONOMICS LETTERS,
1983,
12
(01)
:11
-17
[2]
CHIPMAN JS, 1973, REV ECON STUD, V40, P167, DOI 10.2307/2296646
←
1
→