首页
学术期刊
论文检测
AIGC检测
热点
更多
数据
POLYNOMIAL-RINGS OVER GOLDIE RINGS ARE OFTEN GOLDIE
被引:12
作者
:
CAMILLO, V
论文数:
0
引用数:
0
h-index:
0
机构:
UNIV SO CALIF,DEPT MATH,LOS ANGELES,CA 90089
UNIV SO CALIF,DEPT MATH,LOS ANGELES,CA 90089
CAMILLO, V
[
1
]
GURALNICK, R
论文数:
0
引用数:
0
h-index:
0
机构:
UNIV SO CALIF,DEPT MATH,LOS ANGELES,CA 90089
UNIV SO CALIF,DEPT MATH,LOS ANGELES,CA 90089
GURALNICK, R
[
1
]
机构
:
[1]
UNIV SO CALIF,DEPT MATH,LOS ANGELES,CA 90089
来源
:
PROCEEDINGS OF THE AMERICAN MATHEMATICAL SOCIETY
|
1986年
/ 98卷
/ 04期
关键词
:
D O I
:
10.2307/2045726
中图分类号
:
O29 [应用数学];
学科分类号
:
070104 ;
摘要
:
引用
收藏
页码:567 / 568
页数:2
相关论文
共 2 条
[1]
KERR JL, UNPUB
[2]
SCHOCK R, 1972, PACIFIC J MATH, V42, P251
←
1
→
共 2 条
[1]
KERR JL, UNPUB
[2]
SCHOCK R, 1972, PACIFIC J MATH, V42, P251
←
1
→