首页
学术期刊
论文检测
AIGC检测
热点
更多
数据
BELLMANS FUNCTIONAL-EQUATION .2.
被引:1
作者
:
FISCHER, P
论文数:
0
引用数:
0
h-index:
0
机构:
UNIV GUELPH,DEPT MATH & STATISTICS,GUELPH,ONTARIO,CANADA
UNIV GUELPH,DEPT MATH & STATISTICS,GUELPH,ONTARIO,CANADA
FISCHER, P
[
1
]
机构
:
[1]
UNIV GUELPH,DEPT MATH & STATISTICS,GUELPH,ONTARIO,CANADA
来源
:
JOURNAL OF MATHEMATICAL ANALYSIS AND APPLICATIONS
|
1975年
/ 49卷
/ 03期
关键词
:
D O I
:
10.1016/0022-247X(75)90219-X
中图分类号
:
O29 [应用数学];
学科分类号
:
070104 ;
摘要
:
引用
收藏
页码:786 / 793
页数:8
相关论文
共 2 条
[1]
BELLMAN R, 1971, Mathematical Biosciences, V11, P1, DOI 10.1016/0025-5564(71)90003-4
[2]
BELLMANS FUNCTIONAL-EQUATION
[J].
FISCHER, P
论文数:
0
引用数:
0
h-index:
0
机构:
UNIV GUELPH,DEPT MATH & STATISTICS,GUELPH,ONTARIO,CANADA
UNIV GUELPH,DEPT MATH & STATISTICS,GUELPH,ONTARIO,CANADA
FISCHER, P
.
JOURNAL OF MATHEMATICAL ANALYSIS AND APPLICATIONS,
1974,
46
(01)
:212
-227
←
1
→
共 2 条
[1]
BELLMAN R, 1971, Mathematical Biosciences, V11, P1, DOI 10.1016/0025-5564(71)90003-4
[2]
BELLMANS FUNCTIONAL-EQUATION
[J].
FISCHER, P
论文数:
0
引用数:
0
h-index:
0
机构:
UNIV GUELPH,DEPT MATH & STATISTICS,GUELPH,ONTARIO,CANADA
UNIV GUELPH,DEPT MATH & STATISTICS,GUELPH,ONTARIO,CANADA
FISCHER, P
.
JOURNAL OF MATHEMATICAL ANALYSIS AND APPLICATIONS,
1974,
46
(01)
:212
-227
←
1
→