首页
学术期刊
论文检测
AIGC检测
热点
更多
数据
A NOTE ON GAMMA-RINGS
被引:4
作者
:
SATYANARAYANA, B
论文数:
0
引用数:
0
h-index:
0
SATYANARAYANA, B
机构
:
来源
:
PROCEEDINGS OF THE JAPAN ACADEMY SERIES A-MATHEMATICAL SCIENCES
|
1983年
/ 59卷
/ 08期
关键词
:
D O I
:
10.3792/pjaa.59.382
中图分类号
:
O1 [数学];
学科分类号
:
0701 ;
070101 ;
摘要
:
引用
收藏
页码:382 / 383
页数:2
相关论文
共 2 条
[1]
ON GAMMA-RINGS OF NOBUSAWA
[J].
BARNES, WE
论文数:
0
引用数:
0
h-index:
0
BARNES, WE
.
PACIFIC JOURNAL OF MATHEMATICS,
1966,
18
(03)
:411
-&
[2]
HSU DF, 1976, MATH JAPONICAE, V21, P455
←
1
→
共 2 条
[1]
ON GAMMA-RINGS OF NOBUSAWA
[J].
BARNES, WE
论文数:
0
引用数:
0
h-index:
0
BARNES, WE
.
PACIFIC JOURNAL OF MATHEMATICS,
1966,
18
(03)
:411
-&
[2]
HSU DF, 1976, MATH JAPONICAE, V21, P455
←
1
→