首页
学术期刊
论文检测
AIGC检测
热点
更多
数据
OBSTRUCTIONS TO TRANSVERSALITY FOR COMPACT LIE GROUPS
被引:5
作者
:
PETRIE, T
论文数:
0
引用数:
0
h-index:
0
机构:
RUTGERS STATE UNIV,DEPT MATH,NEW BRUNSWICK,NJ 08903
RUTGERS STATE UNIV,DEPT MATH,NEW BRUNSWICK,NJ 08903
PETRIE, T
[
1
]
机构
:
[1]
RUTGERS STATE UNIV,DEPT MATH,NEW BRUNSWICK,NJ 08903
来源
:
BULLETIN OF THE AMERICAN MATHEMATICAL SOCIETY
|
1974年
/ 80卷
/ 06期
关键词
:
D O I
:
10.1090/S0002-9904-1974-13644-X
中图分类号
:
O1 [数学];
学科分类号
:
0701 ;
070101 ;
摘要
:
引用
收藏
页码:1133 / 1136
页数:4
相关论文
共 1 条
[1]
ATIYAH MF, 1968, ANN MATH, V87, P484, DOI 10.2307/1970715
←
1
→
共 1 条
[1]
ATIYAH MF, 1968, ANN MATH, V87, P484, DOI 10.2307/1970715
←
1
→