首页
学术期刊
论文检测
AIGC检测
热点
更多
数据
Limits and second order ordinary differential equations
被引:0
作者
:
George, Glyn
论文数:
0
引用数:
0
h-index:
0
机构:
Mem Univ Newfoundland, Dept Elect & Comp Engn, St John, NF A1B 3X5, Canada
Mem Univ Newfoundland, Dept Elect & Comp Engn, St John, NF A1B 3X5, Canada
George, Glyn
[
1
]
机构
:
[1]
Mem Univ Newfoundland, Dept Elect & Comp Engn, St John, NF A1B 3X5, Canada
来源
:
MATHEMATICAL GAZETTE
|
2020年
/ 104卷
/ 559期
关键词
:
D O I
:
10.1017/mag.2020.6
中图分类号
:
O1 [数学];
学科分类号
:
0701 ;
070101 ;
摘要
:
[No abstract available]
引用
收藏
页码:44 / 48
页数:5
相关论文
未找到相关数据
未找到相关数据