ON ASYMPTOTIC CURVES OF ENTIRE-FUNCTIONS OF FINITE-ORDER

被引:1
作者
GOLDBERG, AA
EREMENKO, AE
机构
来源
MATHEMATICS OF THE USSR-SBORNIK | 1980年 / 37卷 / 04期
关键词
D O I
10.1070/SM1980v037n04ABEH001989
中图分类号
O1 [数学];
学科分类号
0701 ; 070101 ;
摘要
引用
收藏
页码:509 / 533
页数:25
相关论文
共 27 条
[1]  
AHLFORS LV, 1926, ACTA SOC SCI FENN A, V1
[2]  
Arima K., 1952, J MATH SOC JAPAN, V4, P62
[3]  
Evgrafov M. A., 1957, ASYMPTOTIC ESTIMATES
[4]  
Evgrafov M. A, 1968, ANAL FUNCTIONS
[5]  
Goldberg A. A., 2008, VALUE DISTRIBUTION M
[6]  
GOLDBERG AA, 1960, SOME QUESTIONS VALUE, P263
[7]  
GOLDBERG AA, 1966, LITOVSK MAT SB, V6, P227
[8]  
GOLDBERG AA, 1978, TEORIYA FUNKTSII FUN, P31
[9]  
Goluzin G. M., 1966, GEOMETRIC THEORY FUN
[10]  
Hayman W. K., 1960, COMMENT MATH HELV, V34, P75