EIGENVALUES OF IRREGULAR ELLIPTIC BOUNDARY-VALUE PROBLEMS

被引:0
作者
METIVIER, G
机构
来源
BULLETIN DE LA SOCIETE MATHEMATIQUE DE FRANCE | 1977年 / MEM卷 / 51-5期
关键词
D O I
暂无
中图分类号
O1 [数学];
学科分类号
0701 ; 070101 ;
摘要
引用
收藏
页码:125 / 219
页数:95
相关论文
共 31 条
[1]  
AGMON S, 1965, COMM PURE APPL MATH, V18
[2]  
AGMON S, 1968, ARCH RAT MECH ANAL, V28
[3]  
Agmon S., 1965, ELLIPTIC BOUNDARY VA
[4]  
BAOUENDI MS, 1973, J MATH PURES APPL, V52
[5]  
BEALS R, 1970, J FUNC ANAL, V5
[6]  
BEALS R, 1968, B AM MATH SOC, V74
[7]  
BEALS R, 1967, AM J MATH, V89
[8]  
BIRMAN M, 1972, SOVIET MATH DOKL, V13
[9]  
BIRMAN M, 1967, MATH SBORNIK, V73
[10]  
BOUTETDEMONVEL L, 1971, S MATH, V7